За матеріалами з сайту Всесвітньої асоціації гірського бігу, http://www.wmra.ch/index.php?option=com_content&task=view&id=880&Itemid=2
9 січня 2016 в Монте-карло, в готелі Маріот відбулось засідання Ради Всесвітньої асоціації гірського бігу. Розпочалося засідання коротким вітальним словом від президента WMRA Бруно Гоцеліно.
В зісіданні також взяли участь: П'єр Вайс (Франція), скарбник Ненсі Хоббс (США), Томо Sarf (Словенія), Вольфганг Munzel (Німеччина), Анджей Puchacz (Польща) і Галя Puhaleva (Болгарія).
Павло Харді представляв ІААФ і Карлос Кардосо представляв комітет ІААФ з кросу.
Одним з ключових питань в доповіді Павло Харді було відсторонення Російської Федерації та її спортсменів від чемпіонатів WMRA. Рада WMRA повністю підтримала це рішення.
Були позитивні новини про фінансові питання. Наприкінці 2014 року запаси були майже вичерпні, а в 2015 показали заощадження в різних буджетних позиціях. Було обговорено підвищення щорічних внесків до 50 доларів в 2017 році, і цей пункт буде поставлений перед Конгресом WMRA у вересні цього року.
Деякі ключові рішення комісії.
Днями лист FIDAL пояснив, що правило 144.3 "допомога спортсменам" стосується лише стадіонних видів легкої атлетики. Це означає що гірські бігуни мають право користуватись навушниками під час забігів. Звичайно професійні спортсмени такого не роблять, але це дуже поширене явище в забігах для спортсменів-любителів. Але це небезпечне явище, бо спортсмен в навушниках не почує оголошень, сигналу автомобіля чи іншого спортсмена. Рада WMRA доручила розглянути цю проблему в IAAF.
Також виникли питання стосовно "пунктів пиття", якщо спортсмен скористається питтям не з встановленого пункту, то якою є процедура покарання?
Обговорювалось питання що до рівності дистанцій чоловіків і жінок, а також що до кількісного складу команд. В результаті кілька змін затверджених Радою буде внесено на розгляд Конгресу WMRA. Якщо Конгрес затвердить зміни, то вони набудуть чинності в січні 2017 року і будуть стосуватись Чемпіонатів з гірського бігу в 2017 році.
Ці зміни включають в себе:
1) Дорослі чоловіки і жінки бігтимуть однакову дистанцію 10 км (+/- 10%). Траса приблизна через місцевіть, яка змінюється з року в рік.
2) Юніори і юніокри бігтимуть однакову дистанцію приблизно 5 км (+/- 10%)
3) В обох випадках траса буде з 10% нахилом на підйомах і спусках
4) Як і раніше команди будуть представлені у кожній категорії. До 5 спортсменів можна заявити в кожній категорії, з них 4 на старті забігу, і 3 ідуть в залік.
Ще одна тема викликала інтерес, це правило 252 про трейловий біг. Обговорювали, що ж таке трейловий біг, гірський біг, крос та інші види (наприклад вертикальний біг або подібне). На даний момент трейл не представлений в IAAF як комітет. Дуже важливо мати цілісне уявлення про позастадіонні дисципліни легкої атлетики.
Пропозицією Томо Сарфа було включити естафету з гірського бігу в програму Чемпіонатів. Ідея полягає в тому щоб створити подію більш привабливою для спонсорів, ЗМІ та глядачів. Є багато варіантів формату, (можливо по одному спортсмену з кожної статево-вікової групи, або 2 чоловіків + 2 жінок), і проводити в ті ж в дні, що і Чемпіонат світу.
Важливим рішенням стало перенесення дати Чемпіонату світу з гірського бігу 2016 в Болгарії на 11 вересня, через національне свято.
Не визначено кандидатури на проведення Чемпіонату світу з гірського бігу 2017, хоча документи з зацікавленням від Італійської федерації легкої атлетики отримані і розглянуті. Це нова концепція, проводити Чемпіонат світу г.б та Чемпіонат світу з г.б на довгі дистанції в сусідні вихідні. Рада підтримала це рішення і запропонувала Італійській федерації легкої атлетики визначити іншу дату.
Анджей Пухач був призначений делегатом WMRA на Чемпіонат світу з гірського бігу серед ветеранів 2017, який відбудеться в Дубніца над Вагом (Словаччина).
Наступне засідання Ради WMRA відбудеться в Сапарева Баня (Болгарія) 9 вересня, а за нею відбудеться Конгрес WMRA 10 вересня 2016.
|